رله ها و کنترل فاز ABB

رله های مانیتورینگ و کنترل فاز ABB


رله ها به کاربران در مورد شرایط غیرعادی اطلاع می دهند و به آنها اجازه می دهند تا قبل از وقوع خرابی های شدید و پرهزینه، اقدامات اصلاحی لازم را انجام دهند. رله‌های اندازه‌گیری و مانیتورینگ شرایط عملیاتی را با توجه به پارامترهای فاز، جریان، ولتاژ، فرکانس، دما، سطح مایع یا خطاهای عایق کنترل و شناسایی می‌کنند. ABB گسترده ترین طیف رله های اندازه گیری و نظارت را در صنعت ارائه می دهد ، قابلیت اطمینان تجهیزات فرآیند خود را با کنترل‌کننده‌هایی که سیگنال‌ها و تنظیمات هوشمند را برای اطمینان از حداکثر در دسترس بودن ارائه می‌دهند، افزایش دهید.
رله ABBبرای نظارت بر ولتاژها در یک سیستم یا شبکه سه فاز، محدوده CM ABB شامل مجموعه گسترده ای از دستگاه های قدرتمند و فشرده است. این طیف محصول شامل رله های نظارت بر ولتاژ برای توالی فاز، افت فاز، عدم تعادل و نظارت بر ولتاژ بیش از حد و کمتر از 160 ولت تا 820 ولت است.
مانند همه دستگاه‌های مجموعه اندازه‌گیری و نظارت، رله‌های مانیتورینگ سه فاز به راحتی از طریق پتانسیومترهای جلو قابل تنظیم هستند. پیکربندی آسان آستانه بدون محاسبه با مقیاس های خواندن مستقیم انجام می شود. برای گزینه‌های پیکربندی بیشتر، تنظیمات اضافی را می‌توان از طریق دیپ سوئیچ‌ها انجام داد، که انعطاف‌پذیری را برای پیکربندی، به عنوان مثال، اصل کار رله‌ها و پیکربندی خروجی ارائه می‌دهد. دستگاه را می توان قبل از نصب در برنامه راه اندازی کرد و تنظیمات آسان در طول فرآیند امکان پذیر است.


مشخصات کنترل فاز های ABB

• اصل اندازه گیری RMS واقعی (TRMS)
• مقدار آستانه عدم تعادل فاز قابل تنظیم
• زمان تأخیر روشن/خاموش قابل تنظیم
• تغذیه توسط مدار اندازه گیری
• 1 کنتاکت n/o، 1 یا 2 کنتاکت c/o
• LED برای نشان دادن وضعیت های عملیاتی
• دستگاه های چند منظوره و تک کاره
• تشخیص خرابی فاز
• پایش توالی فاز
• مانیتورینگ اضافه و کم ولتاژ (ثابت یا قابل تنظیم)
• تاییدیه ها و استاندارد های جهانی مختلف


موارد استفاده و کاربرد


• کنترل اتصال تجهیزات متحرک (مانند کمپرسورهای تهویه مطبوع، کامیون ها و کانتینرهای یخچال و جرثقیل)
• کنترل در برابر عملکرد موتور معکوس (بالابر، جابجایی، آسانسور، پله برقی و غیره)
• کنترل مصرف کننده حساس سه فاز
• گرم شدن بیش از حد موتور در اثر ولتاژ نامتقارن
• حفاظت از مصرف کننده در برابر تخریب ناشی از اضافه ولتاژ
• جهت حفاظت درایو


کنترل فاز ABB

پارامتر های نظارتی کنترل فاز ABB

نظارت بر عدم تعادل فاز
اگر منبع تغذیه توسط سیستم سه فاز به دلیل توزیع نابرابر بار نامتعادل باشد، موتور بخشی از انرژی را به توان راکتیو تبدیل می کند. این انرژی بدون بهره برداری از بین می رود. همچنین موتور در معرض استرس حرارتی بالاتری قرار دارد. سایر وسایل حفاظت حرارتی نمی توانند عدم تعادل مداوم را تشخیص دهند، که می تواند منجر به آسیب یا تخریب موتور شود. مانیتورهای سه فاز محدوده CM با نظارت بر عدم تعادل فاز می توانند به طور قابل اعتماد این وضعیت بحرانی را تشخیص دهند.


توالی فاز
تغییر توالی فاز در حین کار یا یک توالی فاز اشتباه قبل از راه اندازی باعث تغییر جهت چرخش دستگاه متصل می شود. ژنراتورها، پمپ ها یا فن ها در جهت اشتباه می چرخند و نصب دیگر به درستی کار نمی کند. به ویژه، برای تجهیزات متحرک، مانند ماشین آلات ساختمانی، تشخیص توالی فاز قبل از فرآیند راه اندازی بسیار معقول است.

از دست دادن فاز
در صورت از دست دادن فاز، احتمالاً آمار نامشخصی از آسیب و خسارات رخ می دهد. به عنوان مثال، روند راه اندازی موتورها مختل می شود. همه مانیتورهای سه فاز محدوده ABB CM به محض اینکه ولتاژ یک فاز به زیر 60 درصد مقدار اسمی آن کاهش یابد، افت فاز را تشخیص می دهند.

نظارت بر ولتاژ
تمام دستگاه های الکتریکی در صورت کار مداوم در یک شبکه با ولتاژهای خارج از محدوده ممکن است آسیب ببینند. به عنوان مثال، راه اندازی ایمن در صورت کمبود ولتاژ تضمین نمی شود. همچنین، وضعیت سوئیچینگ یک کنتاکتور هنگامی که در محدوده ولتاژ "ممنوع" کار می کند، به وضوح مشخص نیست. این می تواند باعث آسیب یا تخریب قطعات با ارزش شود.


نظارت بر توالی فاز قابل انتخاب
مانیتورینگ توالی فاز را می توان با استفاده از یک کلید چرخشی یا یک سوئیچ DIP خاموش کرد. این امکان نظارت بر شبکه های سه فاز را فراهم می کند که در آن توالی فاز مربوط به کاربرد نیست، به عنوان مثال در مورد موتورهای با چرخش رو به جلو و معکوس، کاربردهای گرمایش و غیره.


تصحیح توالی فاز به صورت خودکار
تصحیح خودکار توالی فاز با استفاده از یک سوئیچ DIP فعال می شود. با اصلاح توالی فاز فعال، اطمینان حاصل می شود که برای هر تجهیزات غیر ثابت یا قابل حمل، به عنوان مثال. ماشین آلات ساختمانی، توالی فاز صحیح همیشه به پایانه های ورودی بار اعمال می شود. برای جزئیات در مورد سیم کشی، لطفاً به شرح عملکرد / نمودارها مراجعه کنید.رله دما هوشمند ABB


رله دما ABB


تایمر ABB


دسته‌بندی